Do prawidłowego działania strony konieczna jest włączona obsługa skryptów JavaScript w Twojej przeglądarce.

Zapomnij o zatkanym nosie

Cieknący katar i zatkany nos to problem wielu osób. Katar jest najczęstszym objawem przeziębienia, grypy, alergii bądź zapalenia zatok. Bez względu na podłoże jego występowania jest on bardzo męczący i powoduje duży dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Jeśli też borykasz się z tym problemem i codziennie zadajesz sobie pytanie, co na katar i zatkany nos, mamy […]

Czytaj więcej...

„Zielony” katar – co oznacza? Jak skutecznie się go pozbyć?

Z katarem każdy spotkał się chociaż raz w życiu. Objaw ten towarzyszy zazwyczaj przeziębieniu lub grypie. Wywołany może być też przez alergie, zapalenie zatok czy wynikać z budowy jamy nosowej. Zazwyczaj katar przyjmuje formę przezroczystej wydzieliny. Może się jednak zdarzyć, że wystąpi katar w kolorze zielonym. Jego pojawienie się powinno skłonić do konsultacji ze specjalistą. […]

Czytaj więcej...

Zapalenia zatok przynosowych – przyczyny, objawy, terapia

Infekcje górnych dróg oddechowych zwykle mają swój początek w jamie nosowej. Gdy katar nie mija po kilku dniach i towarzyszą mu inne objawy, być może rozwinęło się zapalenie zatok przynosowych. Tej przypadłości nie należy lekceważyć, ponieważ poza uciążliwym bólem zatok może przerodzić się w przewlekłe nawracające zapalenie zatok przynosowych. Sprawdź, jakie są przyczyny tego schorzenia […]

Czytaj więcej...

Wodnisty katar – sposoby na lejący się katar z nosa

Do pierwszych objawów przeziębienia zalicza się wodnisty katar, który często leje się ,,jak woda”. Nie sposób nad nim zapanować i potrafi szczególnie uprzykrzać życie. Nie warto go bagatelizować, ponieważ lejący się katar z nosa szybko może przerodzić się w gęsty, co jeszcze bardziej utrudnia oddychanie. Co pomoże na lejący katar u dziecka i dorosłego? Podpowiadamy, […]

Czytaj więcej...

Suchość w nosie – co oznacza wysuszona śluzówka nosa?

Śluzówka nosa może być wysuszona pod wpływem powietrza w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach, smogu i zanieczyszczeń. Objawu tego nie warto lekceważyć, ponieważ sucha śluzówka nosa może ulegać podrażnieniom, przez co tworzą się rany i zwiększa się ryzyko infekcji. Przewlekła suchość w nosie może również wskazywać na poważniejsze przypadłości. Sprawdź, jakie są przyczyny tej dolegliwości i jak nawilżyć śluzówkę nosa!

Czytaj więcej...

Skąd się bierze i jak powstaje katar?

Wydzielina nosowa produkowana jest przez komórki błony śluzowej wyściełającej nos i zatoki. Pełni ona bardzo ważne funkcje i jest niezbędna do zachowania zdrowia układu oddechowego. Gdy wydzielina powstaje w nadmiernej ilości, mowa o katarze, który nie powstaje bez powodu. Sprawdź, skąd się bierze katar przy przeziębieniu, sienny lub zatokowy! Przekonaj się, dlaczego organizm reaguje zwiększeniem wydzielania śluzu.

Czytaj więcej...

Przewlekły katar – co oznacza? Ile może trwać? Jak go zwalczyć?

Przewlekły katar to stan, kiedy nadmierna ilość wydzieliny z nosa produkowana jest przez ponad 12 tygodni. Mogą towarzyszyć temu inne objawy, w tym drapanie w nosie i gardle. Długotrwały katar może mieć liczne przyczyny. Najczęściej jest objawem powikłań po wcześniej przebytych infekcjach. Może jednak wskazywać także na alergiczny nieżyt nosa, skrzywienie przegrody nosowej, obecność pasożytów, a nawet zmian nowotworowych. Jeśli u Ciebie lub Twojego dziecka pojawia się ciągły katar, nie lekceważ go! Sprawdź możliwe przyczyny i sposoby jak go zwalczyć!

Czytaj więcej...

Katar sienny – czym jest? Przyczyny oraz sposoby radzenia sobie z katarem alergicznym

Sezon wiosenny to prawdziwa zmora dla alergików. To właśnie wtedy występują u nich męczące objawy alergii. Jednym z symptomów jest cieknący wodnisty katar, któremu towarzyszy kichanie w seriach, zaczerwienienie, swędzenie nosa i jego zatykanie. Katar występujący przy alergii nazywany jest katarem siennym lub alergicznym. Czym on jest? Jakie są jego objawy? I czy istnieją dobre sposoby radzenia sobie z katarem siennym?

Czytaj więcej...

Katar u dziecka – przyczyny oraz domowe sposoby

ię, co wywołuje katar u dziecka. Czym różni się katar wywołany wirusami od tego, którego wywołują bakterie. Który z nich jest bardziej niebezpieczny dla Twojego dziecka.  Czym jest katar alergiczny a czym przewlekły? Czy można sobie z nim radzić samodzielnie, czy wymaga to konsultacji ze specjalistą? Przyjrzymy się rodzajowi katarów, czynnikom jakie je wywołują, a także domowym kuracjom.

Czytaj więcej...

Katar w ciąży – jak pozbyć się kataru w okresie ciąży?

Ciekawi Cię, co to znaczy katar hormonalny? Czym różni się on od kataru, który towarzyszy nam przy przeziębieniu i od kataru, który wywołują alergeny? Jesteś w ciąży i nie wiesz jak rozprawić się z nieżytem nosa, bo martwisz się o bezpieczeństwo swojego maluszka?

Czytaj więcej...