Skład Sinulan

Czy preparat Sinulan Forte w tabletkach zawiera żelatynę lub inne składniki odzwierzęce?

Nie, nie zawiera.

Witam serdecznie, czy Sinulan Forte zawiera któryś ze składników: sacharozę, glukozę, konserwanty, ogólnie jakie są nośniki zastosowane? Pytam ze względu na syna - ma diete bezcukrową, bezglutenową, bezmelczną, a chcielibyśmy w przypadku zatok zastosować Sinulan. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Pełny skład suplementu diety Sinulan Forte to: substancja wypełniająca: celuloza, ekstrakt z korzenia goryczki żółtej (Gentiana lutea), ekstrakt z kwiatu dziewanny drobnokwiatowej (Verbascum thapsus), ekstrakt z kwiatu bzu czarnego (Sambucus nigra), ekstrakt z ziela werbeny pospolitej (Verbena officinalis), ekstrakt z liści Andrographis paniculata (zawierający 98% andrografolidów), nośnik: sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza, substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu, talk, barwnik: dwutlenek tytanu, substancja glazurująca: polidekstroza, substancja przeciwzbrylająca: stearynian magnezu, barwnik: ryboflawina, substancja przeciwzbrylająca: kwas stearynowy, trójglicerydy średniołańcuchowe, barwnik: 14% lak błękitu brylantowego FCF, maltodekstryna.

Preparat nie zawiera sacharozy, glukozy, laktozy i glutenu. Zawiera natomiast maltodekstrynę, która ulega rozkładowi do glukozy jak inne cukry złożone. Jak w każdej tabletce zastosowano substancje wypełniające, przeciwzbrylające i barwniki.

Dzień dobry, czy Sinulan Forte może być zażywany przez osoby będące na diecie bezglutenowej? W skład leku wchodzi maltodekstryna. Dziękuję za odpowiedź.

Sinulan Forte suplement diety, może być stosowany przez osoby na diecie bezglutenowej. Maltodekstryna zawarta w produkcie pochodzi z kukurydzy, która nie jest nośnikiem glutenu (białek roślinnych występujących w ziarnach niektórych zbóż, jak żyto, jęczmień czy pszenica). – to wytłuszczone wymaga jeszcze potwierdzenia w specyfikacji dla maltodekstryny.

Mam pytanie odnośnie dziewanny zawartej w leku. Z tego co kojarzę działa ona fotouczulająco, a szykuje mi się wyjazd, gdzie sporo czasu spędzę na słońcu, czy w takim razie nie powinnam zacząć stosować leku po powrocie?

Nie ma przeciwskazań do stosowania suplementu diety również w trakcie wyjazdu wakacyjnego. Literatura naukowa nie wymienia dziewanny jako składnika wpływającego na nadwrażliwość na światło słoneczne.

Witam. Mam pytanie i jednocześnie prośbę. Czy w ulotce możecie umieścić informację, że lek nie jest wskazany dla chorych na miastenię ze względu na to, iż w swoim składzie zawiera stearynian magnezu. Jest to informacja bardzo ważna dla miasteników. Pozdrawiam

Dziękujemy serdecznie za informację. Informujemy, iż Sinulan Forte jest suplementem diety a nie produktem leczniczym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, firma odpowiadająca za dystrybucję suplementów ma obowiązek umieścić na etykiecie pełny skład jakościowy preparatu, firma Walmark wypełniła ten obowiązek. W miarę możliwości postaramy się zamieścić dodatkową informację o nie stosowaniu preparatu przez osoby ze stwierdzoną miastenią.

Witam. Często stosuję Sinulan Forte Junior u mojej 4-letniej córki i bardzo jej pomaga. Ostatnio kupiliyśmy nowe opakowanie i zauważyłam, że zmieniła się etykieta i co najważniejsze - smak produktu. Czy mogłabym prosić o informację co zmienili Państwo w Sinulan Forte Junior? Pozdrawiam serdecznie, Kasia

 

W składzie suplementu diety Sinulan Forte Junior dokonano dwóch zmian:

- ekstrakt z liści brodziuszki wiechowatej (Andrographis paniculata) zastąpiony został ekstraktem z korzenia pelargonii afrykańskiej (Pelargonium sidoides)

- ekstrakt z kwiatu dziewanny drobnokwiatowej (Verbascum thapsus) zastąpiony został ekstraktem z kwiatu dziewanny wielkokwiatowej (Verbascum thapsiforme)

Zmiana smaku produktu wynika z usunięcia ze składu ekstraktu z Andrographis paniculata.

 

 

Witam, czy Sinulan na Pseudoephedrini?

 

Suplementy diety Sinulan nie zawierają pseudoefedryny (syntetycznej pochodnej efedryny).

Sinulan Forte oraz Sinulan Duo Forte to suplementy diety zawierające kompozycję ekstraktów roślinnych, które wspomagają funkcjonowanie układu oddechowego i układu odpornościowego.